Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,025 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Sassuolo? Duhet te fitojme qe t’i bejme nje nder presidentit te tyre sepse…”

Spalletti: “Sassuolo? Duhet te fitojme qe t’i bejme nje nder presidentit te tyre sepse…”
Bujar Berishaj

Shorti per kalendarin e Serie A tashme eshte hedhur dhe Interi ka mesuar kundershtaret neper javet e ndryshme, me Sassuolon qe do te jete kundershtari i pare.

Dhe pas shortit InterTV i ka kerkuar nje mendim trajnerit zikalter Luciano Spalletti i cili ka komentuar kalendarin.

“Mendoj qe fillimi i kampionatit fsheh gjithmone shume intriga sepse akoma nuk njihen forcat e verteta te skuadrave. Askush asnjehere nuk ka treguar qe rezultati final eshte kushtezuar nga fillimi i kampionatit. Ka gjera per t’u vene ne vend dhe duhet te shijojme fillimin e kampionatit”, e ka nisur Spalletti.

Pastaj ai ka folur rreth ndeshjes se pare qe do te jete me Sassuolos si mysafir: “Duhet te fitojme edhe per te vene ne veshtiresi presidentin e tyre qe ka deklaruar se nuk ka me hapesire ne zyre per te numeruar fitoret kunder Interit”.

“Nje kuriozitet i shortit te kalendarit ishte edhe qe te dihet momenti ne te cilin do te jemi se bashku me publikun tone, qe ne sezonin e kaluar na ka mbeshtetur shume. Do te jete ne ndeshjen e dyte, na duhet te presim dhe te vuajme nje jave me shume por do te jete dicka e bukur”, ka shtuar Spalletti duke komentuar ndeshjen e pare ne Meazza para publikut zikalter.

Spalletti ka folur edhe per ndeshjet e para dhe momentin ku Interi duhet te kete vazhdimesi te rezultateve me disa ekipe per dallim nga sezoni i kaluar:

“Tre ndeshjet e para duken te perballushme por sezonin e kaluar pikerisht kur dukej se mund te fitonim lehte e kemi pasur periudhen me te veshtire. Duhet te shfrytezojme avantazhet qe kemi ne cdo ndeshje, si me ekipet e vogla ashtu edhe ato te medhaja, sepse ne momentin kur perballesh me to nuk e di se si jane”.

“Po punojme mire dhe po zhvillojme programin tone. Ka pasur ndonje komplikim me miqesoret duke pare qe ka akoma lojtare qe duhet te bashkohen me ekipin. Kjo ka kushtezuar disa lojtar te lodhen dyfish me shume dhe duhet te jemi te kujdeshem me lendimet qe mund te peshojne ne fillim te kampionatit”, ka perfunduar Spalletti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.