Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

1,326 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti shume i nevrikosur me Interin: ja tre akuzat. Conte, Carrasco dhe Icardi jane pikat e nxehta!

Spalletti shume i nevrikosur me Interin: ja tre akuzat. Conte, Carrasco dhe Icardi jane pikat e nxehta!
Inter Club Staff

Raporti ndermjet Luciano Spallettit dhe Interit tashme duket totalisht i kompromentuar. 

Tekniku zikalter, per te firmosur me Milanin dhe qe te shkonte tek rivalet e perjetshem te Interit deshironte te paguhej 5 milione euro nga Interi per dy vitet kontrate qe ka ai ende me zikalterit.

Tratativa deshtoi menjehere me Interin qe nuk ka as deshiren me minimale per te ndihmuar Spallettin.

Gjithcka eshte bere e veshtire shpjegon sot Repubblica edhe per shkak te faktit se raportet ndermjet Spallettit dhe klubit zikalter jane mjaft te tendosura.

“La Repubblica” me pas hyn ne detaje dhe tregon problemet qe Spalletti ka me Interin.

AKUZA E PARE E TIJ NDAJ INTERIT

Tranjeri ka vuajtur shume faktin se klubi nuk i ka vene ne dispozicion lojtare qe ai kerkonte: nga Ramires te Carrasco. Nainggolanin e kerkoi veren e pare por i erdhi Vecino, nderkohe Ninja erdhi nje vit me vonese dhe jo atehere kur e kerkoi Luciano.

AKUZA E DYTE E TIJ NDAJ INTERIT

Nje dhimbje qe eshte kthyer ne inat ne momentin qe klubi edhe fale parave te Champions League ku u kualifikua per meritet te Spallettit, i dha Contes nje merkato te nje niveli te per te larte dhe Contes vete nje kontrate dyfish me te larte se Spallettit.

AKUZA E TRETE E TIJ NDAJ INTERIT

Tek Interi Spalletti pretendon se klubi beri gabim qe nuk e hoqi me pare Icardin dhe Perisic, sepse ata kane pasur probleme prej kohesh. Pikerisht nga ky vendim i munguar plasi ceshtja Icardi edhe vitin e kaluar sipas ish-tranjerit zikalter.

CESHTJA NAINGGOLAN

Nainggolan nuk hyn ne kete mes: Spalletti e ka dashur me force dhe e ka mbrojtur deri ne diten e fundit duke e konsideruar edhe te cmuar ne fushen e lojes (ai nuk harron golin e tij te kualifikimit ne Champions ndaj Empolit).

Ai e dinte me perpara se te gjithe per semundjen e gruas se lojtarit dhe prandaj ka tentuar ti rrije sa me shume afer.

Eshte nje argument teper i ndjeshem per Spallettin ky duke pare se Luciano per jave me radhe pas stervitjeve shkonte ne Firenze per ti qendruar afer vellait te semure rende dhe qe i vdiq me pas.

Kjo ka qene nje nga arsyet kryesore qe Spalletti e ka mbrojtur perpara cdo situate Radja Nainggolan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.