Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,985 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Skuadra eshte e bashkuar. Lojtaret ndjejne perkrahjen e tifozeve, eshte rruga e duhur”

Spalletti: “Skuadra eshte e bashkuar. Lojtaret ndjejne perkrahjen e tifozeve, eshte rruga e duhur”
Inter Club Staff

Trajneri i Interit, Luciano Spalletti ka folur per mikrofonat e Sky Sport mbreme pas ndeshjes se pare te kampionatit te cilet e fitoj skuadra e tij me rezultat 3-0.

Keto ishin fjalet e teknikut toskan:

“Kisha pare deshiren e skuadres, e gatshme per te degjuar. Kemi fituar me plote merite, edhe pse ka pasur momente ku nuk e kemi mbajtur ritmin e njejte. Pozicioni qendror i lojtareve te krahut krijon veshtiresi markimi sepse mbrojtesi i krahut arrin te shkoj deri ne fund.

Duhet mbajtur ekuilibrin ne anen tjeter por kjo situate te ve ne gjendje te luash me mbrojtjen e kundershtarit jo te rreshtuar. Sot ne futboll duhet te udheheqesh lojen. Gagliardini eshte prej lojtareve qe arrijne t’i bejne mire te dy fazat. Ne pjesen e dyte ndoshta Fiorentina meritoj te shenonte sepse kemi gabuar disa gjera te thjeshta”, tha Spalletti qe pastaj ka vazhduar:

“Duhet te luajme ashtu si ne fillim, te ndertojme nga poshte dhe te shkojme ne gjysmen e kundershtarit, skuadrat si kjo sonte ndonjehere lene hapesira dhe per neve duhet te jete nje avantazh. Sot duhet bere nje analize, mbrojtja ishte mire, skuadra ka qene kompakte dhe e bashkuar, ka pasur shume rekuperime nga Perisic dhe Icardi ishte i mire me topin. Jane detaje te rendesishme sepse kjo eshte rruga e duhur. Te shohesh te gjithe keta tifoze na ka transmetuar shume entuziazem, lojtaret e kane ndjere ne menyre pozitive”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.