Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti: “Sot bejme tifo per Perisic e Brozovic! Icardi luan kunder Sion. Dje me Luganon…”

Spalletti: “Sot bejme tifo per Perisic e Brozovic! Icardi luan kunder Sion. Dje me Luganon…”
Bujar Berishaj

Dje pas ndeshjes me Luganon, tekniku i Interit Luciano Spalletti ka dhene nje interviste per mikrofonat e RSI duke komentuar ndeshjen e pare miqesore te sezonit.

“Kisha nje pershtypje te mire me Luganon. Jane nje skuader qe jane te gatshem per kampionatin por kane edhe kualitete. Kane treguar shpejtesi dhe kualitete te rendesishme, ka pasur edhe disa kontraste te verteta ne fushe qe kane treguar se cili duhet te jete karakteri i skuadres”, e ka nisur Spalletti.

Pastaj ai ka folur edhe per tifozet qe ishin te shumte ne ndeshjen e pare miqesore te Interit qe kete sezon nuk kane mundesine te ndjekin skuadren ne stervitje ne Appiano Gentile.

Image may contain: one or more people, people playing sports and outdoor

“E dime ate qe na pret jashte Pinetinas, sepse e kane treguar qe vitin e kaluar. Jane gjithmone aty per te na pritur, ashtu si ne kane zgjedhur qe te mbrojne ndjenjen per keto ngjyra. Duhet te respektojme dashurine e tyre”.

Spalletti eshte pyetur edhe per Icardin qe dje nuk ka luajtur kunder Luganos por tekniku zikalter jep disa sinjale per ndeshjen e ardhshme kunder Sion:

“Icardi ka bere nje pregatite ndryshe nga tjeret, vitin e kaluar ka pasur disa probleme. Kete here kemi preferuar nje tjeter lloj pune por qe megjithate ka rendesine e njejte. Ne ndeshjen e ardhshme do te jete brenda”.

Spalletti gjithashtu ka folur edhe per finalen e Boterorit qe do te shoh dy interistet, Ivan Perisic dhe Marcelo Brozovic te impenjuar kunder Frances ne kerkim te titullit kampion. Per kete ndeshje tekniku zikalter ka anuluar stervitjen e pasdites.

“Nje stervitje ne mengjes dhe pastaj pasditja do te jete e lire. Do te shohim ndeshjen sepse dy nga lojtaret tane do te jene aty dhe jane shoke te skuadres qe duhen mbeshtetur. Do te jemi aty duke bere tifo per ta per ate qe ata duan”, ka thene Spalletti.

Ne fund trajneri i Interit ka folur edhe per mundesine qe Kroacia te fitoj kete Boteror qe sot do e shoh perballe Frances se Mbappe e Griezmann ne finale duke filluar ne ora 17:00.

“Nese do te fitoj Kroacia? Them qe kane mundesi te mira sepse ne kete Boteror kane bere ate eksperience qe ju lejon te luajne dhe kunder ekipeve te forta si Franca”, e ka permbyllur intervisten e tij Spalletti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.