Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti thumbon Juven: “Gjithmone kemi qene pro VAR, por dikush ka qene kunder deri dje…”

Spalletti thumbon Juven: “Gjithmone kemi qene pro VAR, por dikush ka qene kunder deri dje…”
Inter Club Staff

Ne Itali ka plasur lufta e trete boterore. 

Natyrisht nuk ka te beje me politiken, as me Trump e as me Putin, por me nje ndeshje futbolli.

Po, me nje ndeshje Championsi, ku luajti aq shume e dashura per mediat Juventusi ndaj Real Madrid ne Santiago Bernabeu.

Skuadra italiane po fitonte 0-3 deri ne minuten e 93 kur Benatia shkakton nje penallti te paster ne zonen e Juves dhe Reali kualifikohet duke e shenuar penalltine ne minuten e 97 duke lene per te disatin vit radhazi tifozet e Juventusit me gisht ne goje ne Europe.

Image result for benatia lucas

E pikerisht kjo penallti ka sjelle fundin e botes ne Itali ku gazetare, tifoze, lojtare e drejtues kane ngritur tonet: “Duhet VAR edhe ne Europe.”

Nder personat qe duan VAR me force pas kesaj ndeshje eshte edhe Buffon me Agnellin, persona qe kane qene kunder qe prej dites se pare.

Ironia e fatit nuk eshte vetem fakti qe po kerkojne VAR-in ne Europe, por edhe fakti qe po kerkojne VAR-in per nje penallti te paster.

Related image

Por gjithesesi, per kete gje ka folur edhe Spalletti sot gjate konferences per shtyp ne prag te ndeshjes ndaj Atalantes ku nuk ka munguar thumbimi per Juventusin.

Ja fjalet e Spallettit:

“Per VAR une e kam dhene mendimin tim ne cdo salle qe jam pyetur, perpara cdo gazetari.”

“Eshte dicka e drejte, dicka qe duhet te ishte bere kohe me perpara.”

“I lumte personave qe e kane ideuar, jane treguar te zotet.”

“Por per dike ishte me mire qe gjerat te qendronin sic ishin, pa VAR, dhe nuk e pelqenin e fillim duke e kundershtuar. Nuk e di nese kane nderruar mendim tani…”

“Dike” mund te meret me mend se kujt i referohet mister Spallettit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.