Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 22, 2021

Scroll to top

Top

1,175 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spalletti, zbulohet mesazhi qe i ka derguar Zhang: “Ne nuk jemi budallenj eh.”

Spalletti, zbulohet mesazhi qe i ka derguar Zhang: “Ne nuk jemi budallenj eh.”
Inter Club Staff

Luciano Spalletti i ka luajtur te gjitha kartat qe kishte ne dore. 

Kete gje e shkruan Corriere dello Sport e cila thote se “ai ne fillim kishte dyshime por me pas mendoi qe mbase nuk do te ishte nje ide e keqe ti thoshte po Milanit sepse aty do te merte 5 milione euro ne sezon.”

“Luciano tentoi qe te fitonte edhe betejen me Interin darken e se henes duke i derguar edhe nje mesazh Steven Zhang.”

Por pavarsisht miqesise qe e lidh me tranjerin toskan, presidenti zikalteri i ka perseritur edhe njhehere linjen e Interit.

Ai i ka shpjeguar Spallettit qe nuk do i jepte nje vit rroge ne asnje menyre. “Te paguash gjashte muaj eshte elegante, por ne te njejten kohe eshte edhe prej budallai eh.” Kjo ka qene ajo qe eshte filtruar nga Interi.

Ne ate pike, e vetmja mundesi ishte qe kerkesat e Spallettit te plotesoheshin nga Milani por klubi kuq e zi, sipas asaj qe ka treguar Corriere della Sera “nuk e mendoi si nje levizje te zgjuar qe te paguante pjesen e rroges se Interit dhe kerkesat ekonomike te tranjerit. Keshtu, gjithcka deshtoi.”

Milani ne kete pike kaloi tek nje interist tjeter si Pioli i cili do te firmose sot nje kontrate dyvjecare. Ekziston gjithesesi nje gentlemen agreement ndermjet paleve se nese nuk do te arrihet kualifikimi ne kupat europiane, marreveshja do te perfundonte ne menyre automatike ne qershor.

Ai do te perfitoje 1,5 milione euro ne vit, nje rroge shume e ulet ne krahasim me ate qe do te merte Spalletti tek Milani qe ishte zgjedhja e pare.

Por cfar ka kerkuar Spalletti nga Zhang dhe Interi? E thjeshte: Lucianio ka nje kontrate me Interin deri ne 2021. Ai ka kerkuar qe Interi ti paguaje rrogen deri ne fund te ketij sezoni menjehere tani qe te shkonte tek Milani dhe qe Interi te shpetonte nje vit rroge (ate te sezonit te ardhshem). Por kjo gje nuk eshte pranuar aspak nga Interi.

Zikalterit i kane thene se nese deshiron te shkoje tek Milani, eshte i lire por per te zgjidhur kontraten nuk do te paguajne asnje euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.