Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,257 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spanjollet e AS trembin tifozet e Real Madrid: “Kujdes nga Modric-Inter, ja pse mund te realizohet…”

Spanjollet e AS trembin tifozet e Real Madrid: “Kujdes nga Modric-Inter, ja pse mund te realizohet…”
Inter Club Staff

Nuk do te ishte hera e pare qe do te ndodhte qe nje ze i nisur si thashethem ne nje dite te nxehte vere te perfundonte me nje tratative te vertete. 

Duket se ne pamje te pare ky eshte rasti i Luca Modric qe ne fillim u pa me shume si nje thashethem merkatoje pa baza dhe po kthehet ore pas ore ne dicka te vertete.

Askush ne kete moment nuk eshte prononcuar as nga Interi e as nga Real Madrid per kete tratative sepse realisht dicka serioze nuk ka, por Ausilio duket se ka komunikuar me agjentet e lojtarit, me lojtarin dhe po studion si te binde per te edhe Real Madrid.

Duket sikur ai ka ne xhep edhe deshiren e lojtarit, por keto zera deri me tani nuk eshte se kane marre konfirmimet e nevojshme per tu quajtur te vertete.

Por per kete gje, pak me pare ka shkruar edhe gazeta shume e njohur spanjolle AS e cila ne nje fare menyre i ka futur friken tifozeve te Real Madrid.

Ja cfare shkruan ne faqet e saj gazeta historike spanjolle:

“Shanset e Interit per Modric nuk jane aspak kaq te ulta sa u perfolen ne fillim. As vete tratativa nuk eshte nje thashethem i thjeshte.”

“Kujdes nga ky flirt Modric-Inter sepse kroati eshte shume inteligjent per te kuptuar sitaten dhe se si me Lopetegui (qe preferon Iscon shume) mund te mos jene aq te lumtura sa me Zidane.”

“Realisht qe Real Madrid duhet te kete frike sepse deshira e Luca Modric mund te vendose shume ne kete tratative dhe Interi i ofron nje vend titullari dhe shume shok nga kombetarja e tij ne Milano.”

Pas ketij lajmi te Marca, ne Twitter jane te shumte tifozet e Real Madrid qe kane filluar ti shkruajne kroatit por edhe klubit dhe Florentino Perez duke u ankuar. Askush ne Madrid nuk deshiron qe pas Ronaldos te largohet edhe Modric, lojtari me i mire i Boterorit ne Rusi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.