Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

827 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Speciale FcIN – Dimarco, Interi vendos te ribleje mbrojtesin e dale nga priamavera: ja detajet

Speciale FcIN – Dimarco, Interi vendos te ribleje mbrojtesin e dale nga priamavera: ja detajet
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregon FcInterNews ne keto caste, ka nje mundesi konkrete qe brenda ketij muaji, Interi te perdore te drejten e riblerjes per Federico Dimarco qe luan aktualisht tek Sion. 

Klubi zvicerian e ka blere veren e kaluar mbrojtesin e krahut te ditelindjes 1997 per nje shifer te afert me 4 milione euro, por shoqeria zikalter ka dashur te fuse ne marreveshje edhe nje te drejte blerje rreth 7 milione euro qe mund te perdorej brenda majit 2018.

Related image

Keshtu, cdo gje te ben te mendosh se Interi do te beje gjithcka cfare eshte e mundur per te rimarre mbrojtesin qe kete sezon ka luajtur 9 ndeshje duke shenuar 1 gol e duke dhene 2 assist.

Keto konfirmime vijne direkt nga perfaqesuesit e lojtarit te cilet e kane pranuar se Interi do e ribleje.

Image result for dimarco inter

Kjo gje do te ndodhe edhe pse Interi ka shume veshtiresi ne barazimin e bilancit qe duhet te mbyllet brenda dates 30 qershor.

Pak a shume brenda nje muaji pritet te zgjidhet transferimi i Dimarcos, pa perjashtuar edhe idene se mbrojtesi mund te mos hyje ne planet e klubit por te transferohet ne nje skuader tjeter.

Por ai mund edhe te qendroje ne skuader duke qene se eshte nje futbollist i dale nga akademia dhe do te ndihmonte Interin ne listen per kupat europiane ku duhet te permbushet nje numer i caktuar italianesh dhe lojtaresh te dale nga akademia.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.