Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

562 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Speciale – Icardi, 103 gola ne Serie A: ja te gjitha skuadrat ndaj te cilave ka shenuar dhe sasia

Speciale – Icardi, 103 gola ne Serie A: ja te gjitha skuadrat ndaj te cilave ka shenuar dhe sasia
Inter Club Staff

Mauro Icardi dje hyri ne historine e Serie A si nje sulmues qe ka shenuar 100 gola ne kompeticion.

Por kapiteni i Interit nuk u ndal me kaq: pas golit te 100, ai shenoi te 101, 102 dhe 103, sepse beri nje poker personal ndaj Sampdorias.

Presioni ishte i madh per Icardin qe kishte rreth 70 dite qe nuk shenonte ne Serie A ndermjet formes se keqe te skuadres dhe nje demtimi qe ne pamje te pare u duk i lehte por qe e mbajti jashte fushave per 4 jave.

Maurito ndaj Sampdorias u rikthye ne te qenit nje terminator kur Vivianos arriti ti shenonte me penallti, me nje finte te mrekullueshme, me nje gjuajtje nga afer portes pas nje gjuajtje te Rafinha (edhe ky me finte) dhe ne pjesen e dyte me nje gol mjaft te bukur me te djathten qe me pak fat kaloi Vivianon me parabel pasi u perplas fillimisht ne toke.

Por perpara se te kalojme tek lista me skuadrat te cilave kapiteni i Interit i ka shenuar ne Serie A dhe sasine, Icardi theu edhe nje rekord tjeter dje: Maurito shenoi golin e 100 me fanellen e Interit ne te gjitha kompeticionet zyrtare. Nje shifer e mrekullueshme per nje 25 vjecar!

Image may contain: 1 person, standing, outdoor and text

Interi e celebroi kete shifer kaq te rendesishme per Icardin me foton me lart ne te gjitha rrjetet sociale ku eshte prezente.

Por tani le te kalojme tek skuadrat qe Icardi i ka shenuar ne Serie A ku dje ka kapur totalin e 103 golave.

Bie ne sy qe nje nga tre me te preferuarit e Icardit eshte Zonja e Vjeter ndaj te ciles ka shenuar plot 7 gola.

Kjo eshte lista e plote:

Numra prej killeri nga Maurito Icardi!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.