Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,286 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Interi kap 45 milionet plusvalence per FPF por edhe i tejkalon: ja detajet e seciles shitje!

SPECIALE – Interi kap 45 milionet plusvalence per FPF por edhe i tejkalon: ja detajet e seciles shitje!
Inter Club Staff

Nuk mund te mohoet dot se drejtuesit e Interit deri me tani ne hyrje kane bere nje merkato fantastike, por e njejta pune po aq kolosale po behet edhe me shitjet. 

Interi ka qene e detyruar qe prej dites se pare te merkatos qe te fitoje ne plusvalenca plot 45 milione euro per te shmangur denimin e UEFA-s per shkak te Fair Play Financiar.

Por kush do ta kishte menduar ne fillim se Interi do ta kapte 45 milionet por edhe do i tejkalonte? Me siguri kane qene te pakte ata qe kane menduar keshtu.

Por Ausilio eshte treguar me te vertete shume i zoti me FPF dhe pikerisht sic e tha ne nje interviste ai vete, tashme mund ta quajme nje “doktor te FPF”.

Le te shohim te gjithe se bashku listen e shitjeve me plusvalence nga ana e Interit deri me tani si dhe shifrat e fituara (natyrisht vetem plusvalenca per FPF) per secilin transferim.

Kjo eshte lista e plote:

Bettella – nga Interi tek Atalanta: 7 milione euro.

Davide Santon – nga Interi tek Roma: 5,8 milione euro.

Nicolo Zaniolo – nga Interi tek Roma: 5,5 milione euro.

Francesco Bardi – nga Interi tek Frosinone: 1 milione euro.

Coutinho – nga Liverpool tek Barcelona, por Interi perfitoi nje % te shitjes se tij: 2,4 milione euro.

Daniel Bessa – nga Verona tek Genoa, por Interi perfitoi % nga shitja e tij: 1,5 milione euro.

Geoffrey Kondogbia – nga Interi tek Valencia: 2,5 milione euro.

Yuto Nagatomo – nga Interi tek Galatasaray: 2,5 milione euro.

Valietti – nga Interi tek Genoa: 7 milione euro.

Radu – nga Interi tek Genoa: 5 milione euro.

Odgaard – nga Interi tek Sassuolo: 5 milione euro.

Carraro – nga Interi tek Atalanta: 5 milione euro.

Deri me tani, 50,2 milione euro plusvalenca.

Tifozet do te thonin ne kete rast: Ausilio MASTERCLAS!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.