Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

549 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Ja te gjitha nenkuptimet e fotos epike te hapjes se fushates se abonimeve te Interit

SPECIALE  – Ja te gjitha nenkuptimet e fotos epike te hapjes se fushates se abonimeve te Interit
Inter Club Staff

Interi ka prezantuar dy dite me pare zyrtarisht fushaten e hapjes se abonimeve per sezonin 2018-2019.

Por foto qe shenon hapjen e tyre eshte me te vertete epike dhe mbeshtetet totalisht tek ‘Komedia Hyjnore’, kryevepra e Dante Alighieri, “A riveder le stelle” qe ne shqip do te thote “te rikthehemi per te rishikuar yjet”.

Nje citim qe vjen ky direkt nga sezonin teper i mundimshem per Interin por qe u mbyll me parajsen te quajtur Champions League, kualifikim qe erdhi pas shume vitesh mungese per zikalterit.

Yjet i perkasin pikerisht ketij kompeticioni dhe foto eshte krijuar nga fotografi me fame nderkombetare, Jose Garrigosa.

Tifozet zikalter jane dashuruar menjehere pas saj dhe kane arritur te zbulojne shume detaje interesante rreth fotos duke nisur madje edhe nje loje per te gjetur sa me shume nenkuptime.

Ne faqen ‘Interista Medio’ jane zbuluar plot 11 nenkuptimet e para: qe tek gezimi i Mourinhos ne gjysemfinalen e Champions League ne 2010 e deri tek shprehjet madheshtore te Peppino Priscos.

Ne kete speciale do te tregojme fillimisht per ju 11 nenkuptimet e gjetura nga Interista Medio dhe me pas do te kalojme ne artikullin e pergatitur nga InterDipendenza per te hyre me ne detaje per secilen.

Eshte nje shkrim i gjate, por i domosdoshem te lexohet nga cdo Interist, sepse brenda ka tere historine e Interit dhe momentet me te vecanta te saj

KJO ESHTE FOTO E KRIJUAR NGA INTERI PER HAPJEN E FUSHATES SE ABONIMEVE (Perpara se te kalojme tek nenkuptimet perkatese):

Le te fillojme me nenkuptimet e para, ndiqni me kujdes edhe shenimet ne foto qe jane ne gjuhen italiane:

POSHTE NE TE MAJTE:

1 – Festimi i Rafinhas ne Udine ndaj Udineses.

2 – Leonardo Da Vinci – Battaglia di Anghiari (Detaje nga Beteja e Anghiarit, kryeveper e artisitit)

3 – Fushata promocionale e Pirellit ne 1998 me Ronaldon.

Image may contain: 7 people, people smiling, text

POSHTE NE TE DJATHTE:

4 – Drejtuesit themelues te Interit 

5 – Giuseppe Perego – Madonnina e Milanos (Duomo e Milanos) 

6 – Raffaello – Depozitimi Borgjez (kryeveper e Raffaellos)

Image may contain: 12 people, text

LART NE TE MAJTE:

7 – Festimi tipik i Francesco Moriero

8 – Edoardo Bianchi, tifoz zikalter ne lot teksa kap momentet finale te finales se Madridid ne Bernabeu ne 2010.

Image may contain: 7 people, people smiling, text

LART NE TE DJATHTE:

9 – Raffaello Sanzio – Maddona Sistina (kryeveper)

10 – Avokat Prisco, shprehja e tij behet realitet ne kete foto: “Nese i shtrengoj doren nje milanisti e laj, nese i shtrengoj doren nje juventini numeroj gishtat.” dhe ne foto duken qarte dy tifoze te Interit ku njeri lan duart dhe tjetri numeron gishtat. 

11 – Jose Mourinho, festimi pas Barcelona-Inter.

Image may contain: 13 people, people smiling, text

Kjo fushate abonimesh nga ana e Interit eshte padiskutim me e arrira nga zikalterit ne historine e tyre por me te gjitha gjasat, do te hyje pergjithmone ne historine e Serie A si me e arrira nga te gjitha klubet italiane per ate qe tregon dhe perfaqeson.

Por nuk ndalet me kaq, kjo kryeveper e zikalterve mund te gjendet edhe ne Milano e stampuar ne nje nga lagjet me te njohura te saj.

Ja disa foto te postuara nga klubi dje pasdite:

FOTO 1 

FOTO 2 

FOTO 3 

FOTO 4

Urojme t’ju kete pelqyer artikulli qe ne mendimin tone duhet ta lexoje cdo tifoz zikalter. Nese ju pelqeu, ndajeni me miqte tuaj! #ForzaInter

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.