Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

795 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Ja TOP11 e lojtareve qe kane pesuar nje super rritje te vleres se merkatos ne Serie A

SPECIALE – Ja TOP11 e lojtareve qe kane pesuar nje super rritje te vleres se merkatos ne Serie A
Inter Club Staff

La Gazzetta dello Sport ka pergatitur nje speciale sot duke formuar nje formacion me 11 lojtaret qe kane pare nje rritje shume te madhe te vleres se kartonit ne merkato. 

Natyrisht qe behet fjale vetem per futbollistet e Serie A.

Ne kete formacion eshte prezent edhe lojtari zikalter Milan Skriniar qe edhe pse ka pasur nje cmim teper te larte merkatoje ne fillim te sezonit, atij i eshte rritur akoma me shume cmimi.

Mbrojtesi zikalter keshtu ka nje cmim merkatoje te llogaritur diku tek 80 milione euro: nje shifer e cmendur kjo per nje lojtar qe erdhi vetem nje vit e gjysem me pare nga Sampdoria.

Cmimi i Milan Skriniar eshte i barabarte vetem me cmimin e Federico Chiesa.

Sipas asaj qe shkruan Gazzetta dello Sport, ne kete formacion bejne pjese vetem lojtaret qe kane pasur rritjen me te madhe ose vetem ata qe kane marre oferta zyrtare me te larta.

Tek grafiku me poshte, grafiku me te bardhe tregon cmimin aktual te merkatos ndersa shtylla tjeter cmimin e merkatos te fillimit te sezonit.

Ne kete TOP 11 bie ne sy edhe rritja e vleres se Zaniolo dhe Piatek te cilet sot vlejne 60 milione euro por ne fillim te sezonit vlenin 4 dhe 4,5 milione euro.

valore

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.