Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,444 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Merkato, ja kush ka shpenzuar me shume ne Serie A: Interi vetem ne vendin e 4!

SPECIALE – Merkato, ja kush ka shpenzuar me shume ne Serie A: Interi vetem ne vendin e 4!
Inter Club Staff

Serie A duket se ne kete merkato eshte cmendur totalisht. 

Per te dytin sezon radhazi eshte tejkaluar shifra e nje miliarde euro te shpenzuara ne kete merkato dhe eshte e vetmja Lige ne Europe qe i afrohet Premier League.

Vetem pak ore larg perfundimit te merkatos, klubet e Serie A deri me tani kane harxhuar pak me shume se 1 miliard euro. Por te mos harrojme, ka kohe deri sot ne oren 20:00 per te kaluar 1.037,73 milionet e shpenzuara veren e kaluar dhe te ngushtohet ende me shume hapsira me Premier League .

Nderkohe Premier League deri me tani ka shpenzuar 1 miliard e 400 milione, La Liga 778 milione, Bundesliga 447 milione dhe Ligue 1 405 milione.

Por kush ka shpenzuar me shume nga klube e Serie A?

Le te shikojme se bashku listen e plote dhe klasifikimin e perpiluar nga Gazzetta dello Sport per skuadrat qe kane shpenzuar me shume ne kete merkato verore.

1. Juventus 234,9

Image result for orsato serie a

2. Roma 112,6

3. Napoli 95,5

Image result for ancelotti de laurentiis

4. Inter 85,5

5. Milan 81

6. Torino 49

Related image

7. Lazio 43

8. Genoa 40,2

Related image

9. Udinese 36

Image result for udinese serie a

10. Atalanta 33

11. Bologna 31,8

Image result for palacio serie a

12. Fiorentina 31,5

13. Sampdoria 31,1

14. Sassuolo 30,7

15. Cagliari 22,5

16. Empoli 14,7

Image result for empoli serie a

17. Parma 12,7

18. Spal 9,95

Image result for spal serie a

19. Chievo 6,55

Image result for chievo serie a

20. Frosinone 3,7

Image result for frosinone serie a

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.