Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

553 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Speciale – Rrogat, dy lojtare te Interit ne 10 lojtaret me te paguar ne Serie A! Nderkohe Spalletti…

Speciale – Rrogat, dy lojtare te Interit ne 10 lojtaret me te paguar ne Serie A! Nderkohe Spalletti…
Ardis
  • On 16/10/2018, 17:46

Ne sezonin e kaluar, qe perfundoi duke u pozicionuar ne vendin e 4 dhe per rrjedhoje u be pjesemarres ne Champions League, Inter-i rregjistronte nje total rrogash prej 116 milione €, i treti ekip me rroga me te larta ne Serie A.

Ne vere, me pas, me 7 transferimet e reja pervec se perforcuan skuadren influencuan ne totalin e rrogave dhe impaktin kryesor e kishte Radja Nainggolan, me nje rroge prej 4.5 milione € ne sezon qe e bejne lojtarin e dyte me te paguar mbas Icardi-t ne klasifikim e ekipit zikalter.

Te dy figurojne, sic thekson Tuttosport, ne TopTen te  Serie A.

“Ne total ekipi zikalter eshte i perbere nga 23 elemente, nga te cilet 17 vijne nga vende te huaja. Buxheti neto i klubit e perkthyer ne shifra eshte 58.8 milione €, me nje mesatare te kontrates rreth 2.55 milione € ne sezon.”

”Nje parameter qe eshte tejkaluar nga 11 lojtare te teseruar ne kete fillim kampionati:

Icardi (5,5 milioni di euro),

Nainggolan (4,5),

Perisic (4),

De Vrij (3,8),

Miranda (3,5),

Handanovic (3,2),

Asamoah,

CandrevaKeita (3),

Vrsaljko (2,8)

Joao Mario (2,7)”.

I rendesishem eshte edhe rroga e trajnerit, Luciano Spalletti, per te cilin shoqeria ka vendosur ti garantoje 4.5 milione € ne sezon, aq sa i ofron edhe Nainggolan:

“Trajneri toskan eshte ne vendin e trete te klasifikimit persa i perket trajnereve te kesaj kategorie, perpara tij jane Carlo Ancelotti (Napoli) me 6 milione € dhe Massimiliano Allegri (Juventus) me 7.5 milione €.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.