Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,202 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Si do te ngjaje mbrojtja e Interit 2018-19?

SPECIALE – Si do te ngjaje mbrojtja e Interit 2018-19?
Inter Club Staff

Zerat ne merkato jane te shumte per blerjet e Interit sezonin e ardhshem, por keto zera, per repartin e mbrojtjes sa po vjen dhe intensifikohen. 

Ausilio ka qene shume aktiv ne merkato edhe pse hapja e merkatos do edhe tre muaj.

Deri me tani drejtori sportiv i Interit, ka arritur te siguroje sherbimet e siper talentit argjentinas Lautaro Martinez por nuk eshte ndalur me kaq.

Ausilio po punon shume me repartin e mbrojtjes, ku sipas mediave ne Itali, ne kete repart do te kete 3 lojtar te blere plus Skriniar.

Njeri prej tyre eshte qe tani ne skuader dhe behet fjale per Cancelo. Ai pritet qe te blihet nga Valencia per 35 milione euro sepse aktualisht eshte ne huazim. Shumica e ketyre parave do te vinin nga Kondogbia (25 milione).

Por kush jane dy te tjeret? 

Sipas La Gazzetta dello Sport, partneri i sezonit te ardhshem te Interit do te ishte hollandezi i Lazios qe nuk ka rinovuar kontraten me keta te fundit, Stefan De Vrij. Ai do te vinte me parameter zero. Per te flitet se tashme eshte shume afer Interit dhe thjesht per respekt te skuadres se tij aktuale nuk po behet publik ky lajm.

Por merkato e parametrave 0 nuk ndalet me De Vrij per Ausilion – vazhdon Gazzetta dello Sport -. Edhe Asamoah nga Juventusi eshte nje lojtar qe po ndiqet nga afer dhe se mendohet te luaje per zikalterit sezonin qe vjen, duke u bere keshtu nje titullar i Spallettit ne krahun e djathte te mbrojtjes.

Nese keto zera do te beheshin realitet, atehere rreshtimi i mbrojtjes se Interit do te ishte ky:

Image may contain: 1 person, text

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.