Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 29, 2020

Scroll to top

Top

1,577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Spikat nje emer i ri per mbrojtjen e Inter, Domagoj Vida! Zikalterit punojne per huazimin…

Spikat nje emer i ri per mbrojtjen e Inter, Domagoj Vida! Zikalterit punojne per huazimin…
Bujar Berishaj

“Inter ka kerkuar Rhodolfon, por ne huazim dhe nuk jane kushtet qe Gremio te pranoj per momentin. Pista Rhodolfo tani per tani eshte e ftohte por braziliani mbetet nje kanditat per tu mos perjashtuar totalisht. Lista e mbrojtjes ka disa emra, per Murillon nuk ka shenja per ndonje ardhje ne janar. Keshtu spikat nje emer surprize, Domagoj Vida, mbrojtes kroat i Dinamo Kiev, 25 vjec.

Ka pasur kontakte intensive, mund te punohet per nje huazim, eshte profili qe do te vleresohet me kujdes ne oret e ardhshme. Ai eshte rritur ne Osijek, per te kaluar tek Bayer Leverkusen dhe me pas te Dinamo Zagreb. Nje detaj kurioz: ne 2012 eshte denuar me 100 mije euro per shkak se kishte hapur nje kanoce birre ne autobusin e Dinamo Zagreb. Ne veren e 2012 transferohet tek Dinamo Kiev per 6 milion euro, me kontrate 5 vjecare. Idea e Inter tani eshte ta ve ne dispozicion te Mancinit, se shpejti te reja.”

Keshtu shprehet Alfredo Pedulla mbi mrojtesin e ri qendror eventual te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags