Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

69 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport 1 ne Gjermani zbulon: “Po cfare Perisic, ja kush eshte emri me i nxehte qe po diskutohet ndermjet Interit dhe Bayern. Po punohet per nje marreveshje.”

Sport 1 ne Gjermani zbulon: “Po cfare Perisic, ja kush eshte emri me i nxehte qe po diskutohet ndermjet Interit dhe Bayern. Po punohet per nje marreveshje.”
Inter Club Staff

E mbani mend no comment qe tha Karl-Heinz Rummenigge kur u pyet per nje te ardhme te Marcelo Brozovic ne Bavari?

Ja, qe aty nis gjithcka. Sepse Rummenigge fare mire edhe mund ta mohonte, por ai nuk deshi te komentonte fare.

Pse? Sepse me te gjitha gjasat, Interi dhe Bayern Munich jane ne nje tratative te nisur prej kohesh per te.

Keshtu, fjalet e Karl-Heinz Rummenigge nuk kane bindur aspak mediat gjermane qe shikojne Brozovic nje pasardhes se Thiago Alcantara ne Bavari.

“Ivan Perisic do te blihet nga Interi? Po cfare Perisic, tema me Interin eshte komplet nje tjeter me Perisic qe mund te rikthehet andej nga ka ardhur.”

“Bayern Munich dhe Interi po mundohen te gjejne rrugen e perbashket per shitjen e Marcelo Brozovic.”

“Ky i fundit eshte ne dalje nga Interi me Antonio Conten qe deshiron ta zevendesoje me dike tjeter ne formacionin e tij.”

“Ne kete moment kljubet po diskutojne per te realizuar kete operacion, por nje tratative e mirefillte me shifrat nuk ka filluar ende. Por Brozovic eshte me te vertete afer Bayern”, komenton keshtu Florian Plettenberg, gazetar i njohur i Sport 1 ne Gjermani.

Burimi: Sport 1.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.