Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

654 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport – Aleix Vidal nje opsion per Interin. Por eshte Barcelona qe me zikalterit…

Sport – Aleix Vidal nje opsion per Interin. Por eshte Barcelona qe me zikalterit…
Bujar Berishaj

Sic raporton gazeta iberike Sport, opsioni qe Aleix Vidal te vesh fanellen zikalter eshte ne nje rruge te mire.

Sipas gazetes, Interi per momentin ka qene ne kontakt vetem me agjentet e lojtarit dhe duhet te flas akoma me Barcelonen.

Dhe ketu duket se lind nje problem me klubin blaugran qe tashme nuk ka raporte shume te mira me Interin.

E gjithe kjo si pasoje e ceshtjes Rafinha, ku ashtu sic thote gazeta Sport, klubi italian nuk e ka respektuar fjalen qe i ka dhene Barcelones per trekuartistin brazilian.

Aleix Vidal paraqet nje opsion per krahun e djathte te mbrojtjes por per kete rol ka edhe emra tjere si ai i kroatit Sime Vrsaljko qe duket i preferuari per korsine e djathte, me Interin shume te interesuar per te.

Emrat tjere jane ata te Matteo Darmian, qe do te mirepriste nje kthim ne Itali pas eksperiences ne Angli me Manchester United, por edhe Davide Zappacosta i Chelseat.

Per krahun e djathte eshte edhe profili i Alessandro Florenzit qe akoma nuk ka rinovuar me Romen dhe gjasat qe te largohet kete merkato nuk eshte se nuk ekzistojne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.