Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

373 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Bild – Inter dhe Milan, derby per talentin e Hoffenheim

Sport Bild – Inter dhe Milan, derby per talentin e Hoffenheim
Bujar Berishaj

Nga Gjermania arrin nje emer i ri per mesfushen e Interit.

Sic thote gazeta gjermane Sport Bild njerezit e merkatos zikalter jane due e monitoruar situaten e Floriam Grillitsch.

22-vjecari austriak i Hoffenheim, gjithmone titullar nga fillimi i sezonit, ka marre vemendjen e Interit por jo vetem. Per te eshte i interesuar edhe Milani.

Grillitsch ka nje kontrate me klubin gjerman deri me 2021 por me nje klauzole qe aktivizohet nga viti 2019 me nje baze prej 18 milione euro.

Vlen te theksohet se gazeta Bild shpesh eshte e sakte sa i perket zerave te merkatos. Do te kemi nje derby me te vertete ose jo? Mbetet te shihet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.