Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

3,867 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport- Gabigol, e ardhmja e tij eshte Inter: Kontrate me 3 milion euro ne sezon, tek Santos 18 milion. Jan mposhtur Juventus dhe Barcelona!

Sport- Gabigol, e ardhmja e tij eshte Inter: Kontrate me 3 milion euro ne sezon, tek Santos 18 milion. Jan mposhtur Juventus dhe Barcelona!
Juxhin Nebiaj

Gabigol do jete nje lojtar i Inter. Kete lajm ka publikuar e perditshmja katalanase Sport e cila raporton se zikaltrit kan mposhtur konkurencen e Barcelones dhe Juventus. Joorabchian i cili ishte prezent dje ne San Paolo ka ofruar 25 milion euro per sulmuesin qe Barca dhe Juve e ndiqnin prej kohesh. Lojtari do perfitoje 3 milion euro ne sezon.

Ne takimin e djeshem Joorabchian, Babai i Gabigol dhe Wagner Ribeiro kan diskutuar detjaet e fundit te operacionit: Santos ka 40% te kartonit dhe do perfitoj 18 milion, 7 do i shkojne lojtarit i cili zoteron 40% te kartonit te tij. 20% do vazhdoje ta ket Doyen i cili nuk do nderhyje ne kete marveshje.

Eshte mposhtur Juve, kjo fal vullnetit te lojtarit i cili ka refuzuar oferten e bardhezinjve 20 milion per kartonin dhe 2 per lojtarin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.