Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,239 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport – Icardi mes 50 te rinjve premtues te Europes

Sport – Icardi mes 50 te rinjve premtues te Europes
Andi Prifti

Nje çmim tjeter per Mauro Icardi. Sulmuesi 20-vjeçar i Interit eshte futur ne listen e 50 lojtareve te rinj me premtues ne Europe nga e perditshmja iberike Sport. “Perlat qe do shkelqejne vitet e ardhshme“. Disa lojtare te tjere te njohur qe jane futur ne kete liste jane Eden Hazard, Lucas Moura dhe Mario Götze. “Kapacitet per te shenuar gola. I forte ne gjuajtjet me koke, por dhe me kembe. Eshte i matur dhe ka fituar vendosmeri perballe portes. Megjithate ka edhe vend per permiresim: sapo ka mbaruar vitin e pare mes skuadrave me te medha dhe i mungon pak eksperience, duhet te mesoje ta mbrojte me mire topin dhe te marre me shume pjese ne lojen e skuadres“, lexohet ne pershkrimin e bomberit argjentinas. “Eshte nje sulmues i madh, ai me kujton Gabriel Batistuta-n“, thote ish-napoletani Roberto El Pampa Sosa.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.