Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

970 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport – Inter, assist nga Barcelona per Rafinha? Blaugranet duan Griezmann dhe…

Sport – Inter, assist nga Barcelona per Rafinha? Blaugranet duan Griezmann dhe…
Bujar Berishaj

Barcelona deshiron te kete ne radhet e veta Antoine Griezmann, por per te paguar klauzolen prej 100 milione euro duhen bere disa shitje.

Sipas gazetes spanjolle Sport, dirigjenca blaugrana tashme ka bere gati listen e lojtareve qe do te largohen ne kete vere, ku figurojne emra te ndryshem.

Digne, Gomes, Vidal, Alcacer, Denis Suarez, Deulofeu, El Haddadi e deri te Rafinha. E pikerisht ky i fundit eshte ne huazim te Interi.

Lojtari tashme ka shprehur deshiren e tij per te qendruar dhe klubi zikalter deshiron te marr lojtarin por fillimisht duhet pritur fundi i kampionatit dhe pastaj perballja me FPF qe te gjendjet nje zgjidhje per brazilianin.

Nje kualifikim ne Champions League natyrisht qe do i ndihmonte shume klubit ne kete aspekt, por edhe fakti qe Rafinha nuk ben me pjese ne planet e Barcelones mund te jete nje asist per Interin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.