Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

409 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset – Brescia i thote po ofertes se Interit per Tonalin? Ja detajet!

Sport Mediaset – Brescia i thote po ofertes se Interit per Tonalin? Ja detajet!
Inter Club Staff

Te rinj, italian, me te ardhme, me rroga jo shume te larta dhe mundesia qe te futen lojtare ne nje tratative shkembimi.

Do te kene pak a shume keto karakteristika lojtaret (shumica) qe Interi do te kerkoje dhe do te bleje ne merkaton e ardhshme.

Per kete ka shkruar edhe Sport Mediaset, te cilet theksojne se radaret e Interit nuk jane vetem per emra si Paul Pogba, por edhe per lojtare te rinj, te talentuar dhe italian: pikerisht ashtu si i pelqen edhe Suning.

Por vemendja e tyre nuk eshte ndalur tek francezi i United qe sipas tyre ne kete moment kushton shume per cdo klub italian, por tek talenti i Brescias, Sandro Tonali.

“Zikalterit e kane spostuar te gjithe vemendjen e tyre tek Sandro Tonali qe luan tek Brescia.”

“Cellino nderkohe, i ka komunikuar Interit se i pelqen shume Andrea Pinamonti, qe do te rikthehet nga Interi ne vere nga skuadre e Genoas”, tregon Sport Mediaset.

“Keshtu, bazat per kete marreveshje te mira dhe ka pasur nje dakordesi fillestare per emrin e Pinamontit ne kembim.”

“Tani mbetet per tu percaktuar edhe shifra qe do te paguhet per Tonalin, por futja e Pinamontit ne marreveshje te kujton gjithmone e me shume operacionin Caprari-Skriniar.”

“Brescia i ka thene po keshtu ofertes se Interit me nje lojtar si Pinamonti, por jo shifres se marreveshjes qe eshte e gjitha per tu vendosur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.