Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,192 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset frikeson: “Tashme nuk ka asnje dyshim: ja kur do te rikthehet Lukaku ne fushe”.

Sport Mediaset frikeson: “Tashme nuk ka asnje dyshim: ja kur do te rikthehet Lukaku ne fushe”.
Inter Club Staff

Romelu Lukaku diten e djeshme eshte rikthyer ne Belgjike per te bere disa kontrolle te tjera ne kofshen e tij te majte.

Por sipas Sport Mediaset kjo eshte nje levizje qe tregon nje lajm te keq per Interin, edhe pse dicka e tille nuk mbeshtetet nga mediat e tjera.

“Ky vendim i lojtarit qe eshte marre ne bashkepunim me Interin, duket sikur tregon se lojtari nuk do te kthehet shume shpejt ne fushen e lojes”.

“Nese ai do te ishte afer rikthimit, atehere pse ky udhetim pikerisht tani, disa dite para Bayern ne drejtim te Belgjikes?

“Kjo do te thote se ai mund te kthehet vetem pas ndeshjeve te kombetareve, diku nga fillimi i tetorit e qe do e linte keshtu jashte per rreth 6 apo 7 ndeshje”.

“Inter do te duhet te luaje keshtu pa Romelun e saj edhe per disa ndeshje te tjera te rendesishme, ashtu si eshte ajo ndaj Viktorias”.

“Ne kete menyre, Romelu do te jete i detyruar te ngreje flamurin e bardhe per ndeshjet kunder Bayern, Torino, Plzen dhe Udinese”.

“Ne kete menyre, ai do te kthehej vetem ndaj Romes, direkt pas pushimit te kombetareve. E kjo eshte dicka qe Inzaghi nuk e kishte shpresuar aspak ne fillim…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.