Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset jep lajmin e papritur: “Inter, Gattuso gati ti beje nje dhurate te madhe zikalterve ne merkato? Ka kerkuar blerjen e…”

Sport Mediaset jep lajmin e papritur: “Inter, Gattuso gati ti beje nje dhurate te madhe zikalterve ne merkato? Ka kerkuar blerjen e…”
Inter Club Staff

Me sa duket, ardhja e Romelu Lukaku dhe Milano bashke me Paulo Dybala do te thote se nje lojtar ne sulm do te duhet te largohet.

Nderkohe qe nga njera ane eshte Lautaro Martinez qe sipas Marottes nuk do te largohet, atehere lista zvogelohet ne vetem dy lojtare.

Ata jane Correa dhe Dzeko, me te parin qe eshte shume e veshtire te largohet ne kete vere per shkak te invesitmit te madh qe Inter ka bere per te veren e kaluar.

Keshtu, duket se me i predispozuari per tu larguar eshte pikerisht Edin Dzeko me nje piste komplet te re per te ardhmen e tij.

“Nga njera ane eshte Inter, qe deshiron ta largoje Dzeko por nga ana tjeter, eshte lojtari qe do te donte te qendronte.”

“Ai do te ikte vetem per nje projekt te rendesishem, sepse ky mund te jete nje nga vitet e tij te fundit ne futbollin qe vlen.”

“Pikerisht ne kete moment ka dale ne pah Gattuso, qe eshte tranjeri me i ri i Valencia dhe qe mund te beje nje dhurate te madhe per Interin.”

“Ai ka shume deshire te bleje Dzeko dhe kjo do te ishte nje “dore nga qielli” per zikalterit qe do te liroheshin menjehere nga nje page teper e larte per ti lene keshtu vend blerjeve te tjera.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.