Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset zbulon gjithcka: “Inter-Bc Partners, cfare oferte per aksionet e Suning: ja shifra e fundit!”

Sport Mediaset zbulon gjithcka: “Inter-Bc Partners, cfare oferte per aksionet e Suning: ja shifra e fundit!”
Inter Club Staff

Suning-BC Partners, vazhohet perpar me shpejtesi maksimale dhe tashme dyshimet jane shume te pakta.

Ne javet e ardhshme keshtu mund te arrije me te vertete nje pronar i ri per Interin e tashme kjo nuk eshte nje hipoteze e pamundur.

Edhe pse nuk dihet ende me siguri 100% se behet fjale per blerjen e aksioneve te Suning apo atyre te Lion Rock.

“Tratativa ndermjet BC Partners po ecen me nje shptejtesi rrufe dhe brenda 15 ditesh pritet oferta e Bc Partners per Suning.”

“Me sa duket, ata duket se do i kalojne edhe 800 milione eurot per te blere Interin e mund te arrijne diku tek 850-900 milione euro ne total.”

“Nje shifer e mrekullueshme kjo per Suning, edhe pse do te dilte aty-aty me parate e veta duke pare investimet qe ka bere.”

“Por duhet pare reaksioni i Suning, sepse ne fillim ata kane kerkuar te pakten 1 miliarde per te shitur klubin zikalter.”

“Ne kete pike jemi ne nje situate ku askush nuk ka siguri per asgje. Steven Zhang eshte ne pritje, edhe pse po te ishte ne doren e tij, nuk e do e linte kurre Interin, sidomos ne kete moment. Por kur nena parti thote te behet keshtu, ashtu do te behet.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.