Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

187 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport Mediaset zbulon: “Simone Inzaghi ka vetem nje shqetesim te madh ne kete moment.”

Sport Mediaset zbulon: “Simone Inzaghi ka vetem nje shqetesim te madh ne kete moment.”
Inter Club Staff

Pas pushimit te kombetareve, Interin e Simone Inzaghit e pret nje kalendar teper i veshtire menjehere.

Zikalterit do te jene miq ne Olimpico te Romes, ku do te perballen me ish-skuadren e tranjerit nga Piacenza ne nje ndeshje teper speciale per te.

Lazio do te jete nej kundershtar shume i veshtire per tu perballur, sidomos ne nje moment kur ata duhet te japin nje pergjigje pas asaj ndeshje te shemtuar ndaj Bolognes.

Nderkohe, tranjeri zikalter ka vetem nje shqetesim te madh per sa i perket rifillimit te Serie A dhe gjithcka lidhet natyrisht me kombetaret.

Sport Mediaset zbulon: “Do te jete nje ndeshje ku Interi si gjithmone do te kerkoje tre piket ne menyren e saj.”

“Zikalterit duan te vazhdojne trendin pozitiv sepse nese behen llogarite, ata aktualisht kane pese pike me shume se Interi i Contes fiks nje vit me pare.”

“Nderkohe, perpara eshte ne Napoli per rekord dhe nje Milan qe gjithashtu nuk po ndalet. Por kjo eshte nje teme tjeter.”

“Inzaghi ka nje shqetesim kryesor: ne karrieren e tij nuk i kishte ndodhur kurre qe te kishte 15 lojtare te grumbulluar neper kombetare kudo ne bote.”

“Nje rast unik, por qe e ben ate me shume dhimbje koke. Sidomos sot qe u mor vesh edhe qe Lautaro Martinez ka nje shqetesim muskular.”

“Nderkohe, pikerisht per ndeshjen me Lazion, ai nuk e di ende nese do i kete ne dispozicion pese amerikano latinet qe kthehen shume vone ne Itali:  Lautaro, Correa, Vidal, Sanchez dhe Vecino.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.