Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

693 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport ne Spanje habit: “Inter ka gati nje oferte per nje lojtar te Barcelones: gati marreveshja per huazimin?”

Sport ne Spanje habit: “Inter ka gati nje oferte per nje lojtar te Barcelones: gati marreveshja per huazimin?”
Inter Club Staff

Miralem Pjanic mund te largohet vetete nga Barcelona vetem pas nje sezoni te vetem ne Katalonje (sezon aspak pozitiv, duhet thene…).

Keshtu, kjo eshte ajo qe shkruhet diten e sotme ne Spanje dhe ne vecanti nga gazeta katalanase Sport, e cila flet per mundesine e largimit te tij.

Sipas tyre, ideja e lojtarit eshte te kthehet ne Itali ku me sa duket nuk mungojne aspak skuadrat qe jane gati ta mirepresin.

“Ne kete liste italiane te skuadrave qe pelqejne lojatarin edhe pas nje sezoni shume te mire duket se eshte edhe Interi.”

“Zikalterit e kane pelqyer Pjanic qe nga koherat e Romes, por gjithmone ka qene nje molle e ndaluar per Interin.”

“Nderkohe ne kete moment, Koeman e do te larguar lojtarin dhe Barcelona po kerkon nje sistemim per te sa me shpejt.”

“Duke pare koston qe ai ka ne bilanc, pista me e mundshme eshte qe ai te rikteheht ne Itali, por vetem i huazuar.”

“Pervec Interit, edhe dy skuadra jane te interesuara tjeter: eshte Roma e Jose Mourinhos dhe Juventusi qe deshiron ta ktheje.”

“Te reja priten ne ditet ose javet ne vazhdim per kete piste”, e mbyll shkrimin e saj e perditshmja Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.