Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,323 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport – Suning deshiron Simeonen, pastaj 200 milione euro investime! Kinezet jane gati…

Sport – Suning deshiron Simeonen, pastaj 200 milione euro investime! Kinezet jane gati…
Bujar Berishaj

Sic raporton portali spanjoll Sport, tek Interi mund te kete nje rezultat te madh gjate veres.

Skuadra ka humbur 3-2 kunder Hapoel pas avantazhit 0-2 dhe ka perfunduar e eliminuar dhe ne vend te fundit ne nje grup ku ishte favorite. Nga ketu ka filluar shkendija.

Javier Zanetti ka promovuar ardhjen e Piolit ne pankinen e Interit por ish-trajneri i Lazios – shkruan Sport – shihet si nje zgjidhje emergjente me date skadence ne fund te sezonit. Ne Milano emri i Simeones eshte gjithmone ne plan te pare. Ai mebtet objektivi kryesor i Zanettit dhe nga klubi nuk vjen mohimi i ekzistimit te kontakteve me synimin qe ai te nenshkruaj ne 2017.

Edhe pse motra e Simeones ka folur per nje rikthim te Lazios, Interi eshte i gatshem te paguaj klauzolen e trajnerit vetem e vetem qe ai te largohet nga Atletico thote gazeta iberike Sport.

Nenshkrimi me Cholon do te ishte vetem fillimi i nje revolucioni te madh qe pret klubin zikalter dhe qe pronaret e rinje duan te bejne. Interi ka parapare nje investim te madh prej 200 milione euro per veren 2017 dhe synimin per te revolucionarizuar ekipin dhe keshtu priten shume ndryshime.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.