Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

502 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport UK zbulon oferten qesharake te Tottenham per Skriniar: “Klubi londinez ka ofruar vetem…”

Sky Sport UK zbulon oferten qesharake te Tottenham per Skriniar: “Klubi londinez ka ofruar vetem…”
Inter Club Staff

Interesi eshte konfirmuar prej ditesh teshme: Tottenham Hotspur me ne krye Jose Mourinhon deshiron Milan Skriniar.

Por me sa duket, diferenca ndermjet ofertes se Tottenham dhe kerkeses se Interit, ne kete moment eshte shume e madhe.

Kete gje e ka zbuluar Sky Sports United Kingdom, e cila ka treguar te fundit rreth situates se tratatives Milan Skriniar – Tottenham.

Ne pamje te pare, sllovaku u duk sikur ishte afer Interit duke pare prezencen e drejtorit teknik te Spurs ne Milano, por nuk eshte aspak keshtu.

Interi per Skriniar kerkon te pakten 60 milione euro ndersa oferta e Tottenham eshte pothuajse qesharake.

Ata kane ofruar per kartonin e tij vetem gjysmen e kesaj shifre, pra vetem 30 milione euro ne total pa asnje bonus.

Ky konfrimim ka ardhur nga ana e Sky Sport UK dhe sipas tyre informacioni ka ardhur ka nje burim shume afer tratatives.

Ne keto kushte, me sa duket, largimi i Milan Skriniar ne kete moment eshte shume i pamundur. Gjithmone nese shifrat nuk ndryshojne.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.