Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 11, 2020

Scroll to top

Top

627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon: “Ja arsyeja pse Hakimi po shitet vetem 40 milione euro nga Real: ka vetem nje fajtor ne kete mes.”

Sky Sport zbulon: “Ja arsyeja pse Hakimi po shitet vetem 40 milione euro nga Real: ka vetem nje fajtor ne kete mes.”
Inter Club Staff

Vlersimi i Pjanic dhe Arthur ka mbetur identike me ate qe ka qene edhe perpara krizes boterore te pandemise.

“Ka ndodhur keshtu sepse ne baze te tratatives eshte nje shkembim ndermjet dy klubeve me dy lojtare te perfshire.”

“Tek Interi nderkohe, ka ndodhur e kunderta, sepse duke qene se ka paguar me cash, ka arritur te perfitoje jo pak nga kjo situate.”

“Per shembull, shikoni Hakimi: ai po vjen per 40 milione euro dhe eshte nje kosto goxha e ulet per nje lojtar si ai. Pse?

“Shume e thjeshte: ai po vjen ne Milano per nje shifer shume me te ulet nga sa mund te shitej nese pandemia nuk do te ekzistonte.”

“Sot Interi po e paguan Haimi vetem 40 milione euro plus bonuse, por nese do te ishim ne kohera te tjera, Hakimi pa 60-70 milione euro nuk do te levizte nga Madridi.”

“Mos shkoni larg, por kujtoni se sa e ka blere Manchester City lojtarin Joao Cancelo nje vere me pare nga Juventusi.”

Kete ka shpjeguar diten e sotme eksperti i merkatos Marchetti per Sky Sport. Ai ka treguar se si pandemia ka ndihmuar jo pak Interin qe te bleje nen cmim nje lojtar aq shume te talentuar sa Achraf Hakimi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.