Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

752 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon: “Ja formacioni qe ka zgjedhur Conte per ndeshjen e neserme ndaj Getafes. Perseri jashte…”

Sky Sport zbulon: “Ja formacioni qe ka zgjedhur Conte per ndeshjen e neserme ndaj Getafes. Perseri jashte…”
Inter Club Staff

Ndeshja ndaj Getafes po afrohet me shpejtesi dhe si pa e kuptuar, Interi do te luaje me spanjollet diten e neserme.

Por sipas Sky Sport, ne formacionin anti-Getafe, Conte ka zgjedhur te beje vetem nje ndryshim ne skuader.

Sipas Sky, ne krahun e djathte Conte po shikon me sy te mire rikthimin nga minuta e pare te Antonio Candreva me Danilo D’Ambrosio.

Edhe njehere ne mbrojtje nga minuta e pare do te jete Diego Godin ne vend te Milan Skriniar qe duket se e ka humbur vendin e tij te titullarit.

Po mesfusha? Edhe aty, tashme nuk eshte me nje surprize mungesa e danezit Christian Eriksen qe edhe njehere pritet ta nise nga pankina.

Ai do i lere vendin Borja Valero, i cili ka me shume shanse per te luajtur trekuartist ne kete ndeshje pas shpines se Sanchez dhe Lukaku.

Ne krahun e majte do te luaje Young nderkohe ne mesin e fushes do te jete perseri Brozovic dhe Gagliardini.

FORMACIONI I MUNDSHEM I INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, De Vrij, Bastoni; Candreva, Barella, Brozovic, Gagliardini, Young; Lukaku, Lautaro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.