Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Florenzi-Roma, nuk ka akord per rinovimin. Interi vezhgon situaten dhe ne rast se…

SportItalia – Florenzi-Roma, nuk ka akord per rinovimin. Interi vezhgon situaten dhe ne rast se…
Bujar Berishaj

Duke pare se cfare perfaqeson lojtari, atehere vullneti i te dy paleve eshte qe te arrihet sa me pare te nje marreveshje qe mund te kenaq te dy palet. Por asgje nuk eshte e sigurt.

Po flasim per situaten e Alessandro Florenzit te Roma dhe nje rinovimi te kontrates qe po vonon te arrij e ja qe Interi vazhdon te vezhgoj me vemendje situaten e lojtarit italian.

Lojtari i krahut ka nje kontrate me klubin nga kryeqyteti deri me 2019 por nje marreveshje e re per rinovim te kontrates akoma nuk eshte arritur, me Monchin qe e ka perseritur nje gje te tille sot gjate nje konference per shtyp

Dhe gazetari Alfredo Pedulla ka dhene te rejat e fundit te tratatives te SportItalia.

Sipas tij Florenzi kerkon 3 milione euro ne sezon plus bonuse, me palet qe akoma nuk kane arritur te nje gjuhe e perbashket dhe tani mbetet per t’u pare se cilat do te jene zhvillimet rreth kesaj situate qe mund te kete ndikime ne merkato.

Kjo sepse nese lojtari vendoset ne merkato, Interi do te ishte ne rradhe te pare gati per ta marr, me dirigjentet zikalter dhe vet Spallettin qe e vleresojne shume lojtarin.

Florenzi do te ishte nje lojtar ideal per rolin e mbrojtesit te krahut te djathte por jo vetem duke pare se ofron alternativa te vlefshme edhe ne role tjera.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.