Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 15, 2020

Scroll to top

Top

862 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Inter dhe Zenit, jo vetem miqesore por edhe merkato. Ausilios i propozohet…

SportItalia – Inter dhe Zenit, jo vetem miqesore por edhe merkato. Ausilios i propozohet…
Bujar Berishaj

Inter dhe Zenit do te luajne nje miqesore pas disa ditesh por duket se jo vetem kaq.

Kjo sepse duket se mesfushori argjentinas i Zenit, Leandro Paredes ka nostalgji per Italine dhe Serie A.

Sic raportohet nga studiot e SportItalia, mesfushori 24 vjecar i Zenit me nje te kaluar te Roma ku trajner kishte edhe Spallettin, mund te kthehet ne Serie A pas vetem nje viti ne Rusi.

Ashtu sic mesohet, agjenti i lojtarit e ka propozuar mesfushorin te drejtori sportiv zikalter Piero Ausilio. Megjithate nje operacion eventual me klubin rus Zenit per argjentinasin duket dicka e veshtire.

Kjo sepse, te pakten tani per tani, klubi zikalter mund te kryej operacione ne merkato vetem si huazim me te drejte blerje, formule e cila veshtire se do e bindte dirigjencen e klubit rus qe te lejoj lojtarin te largohet.

Leandro Paredes u transferua te Zenit veren e kaluar sipas kerkesave te ish-trajnerit te Interit, Roberto Mancini.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.