Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

938 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Ky eshte emri i ri per mbrojtesin e krahut te djahte: luan ne Bundeslige dhe eshte gjerman

SportItalia – Ky eshte emri i ri per mbrojtesin e krahut te djahte: luan ne Bundeslige dhe eshte gjerman
Inter Club Staff

Interi eshte shume aktive ne kete merkato, por nderkohe qe jane siguruar lojtare te forte ne qender te mbrojtes, ne krahun e majte te saj, ne mesfushe dhe ne sulm, ka ende pune per te kompletuar skuadren e Spallettit qe eshte e zbuluar ne vetem nje pozicion te saj per momentin.

Behet fjale per krahun e djathte te mbrojtjes ku mos blerja dot e Joao Cancelo ka lene nje boshllek jo te vogel tek Interi.

Emrat qe jane perfolur keto dite jane te shumte per ate pozicion, duke filluar qe tek Sime Vrslajko i Atletico Madrid e duke perfunduar tek Florenzi i Romes.

Gjithesesi, duket se sot per kete pozicion kemi nje emer te ri nga Sport Italia.

Ja cfare shkruan media italiane sot:

“Kemi nje emer te ri per krahun e djathte te mbrojtjes se Interit. Ai eshte gjerman dhe luan per Bayer Leverkusen.”

“Emri i ri eshte Benjamin Henrichs, lojtar i datelindjes 1997, dhe eshte emri me i ri per krosine e djathte.”

“Sipas informacioneve tona, pervec Vrsaljko – per te cilin do te jene decizive kontaktet ne ditet ne vazhdim – Interi po kerkon qe te nise nje tratative te mirefillte per te riun gjerman, i cili eshte alternativa e pare e kroatit.”

“Por te mos harrojme edhe emrat e tjere si Zappacosta apo Darmian, te cilet ne kete moment janen e plan te dyte.”

“Vlera e klauzoles ne kete moment te Henrichs eshte problemi me i madh per Interin, por nuk dihet ende se si mund te zhvillohet me tej situata.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.