Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 14, 2021

Scroll to top

Top

2,132 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Restyling ne krahet e mbrojtjes: emri i ri eshte Nicolas Tagliafico

SportItalia – Restyling ne krahet e mbrojtjes: emri i ri eshte Nicolas Tagliafico
Inter Club Staff

Interi duket se ka vene ne shenjestren e saj Nicolas Tagliafico, mbrojtesi i krahut te Ajax. 

Agjenti i klasit 1992 po studion terrenin per transferimin e lojtarit ne kampionatin italian dhe pikerisht gjate ketij studimi ka dale ne pah interesi i zikalterve.

Ai ka nje kontrate deri ne vitin 2022 dhe vleresimi i kartonit te tij eshte diku tek 30 milione euro.

Sipas asaj qe thote SportItalia, duke pare qe restyling i kraheve te mbrojtjes eshte ne programin e Interit, profili i tij duket shume interesant dhe eshte i barabarte me ate te Biraghi dhe Di Lorenzo.

Nderkohe, nese vjen tek Interi argjentinasi, atehere eshte e sigurt qe Dalbert Henrique duhet te largohet.

Por nuk eshte shume e sigurt nese Interi do e doje vertete Nicolas duke pare se Biraghi po ndiqet me me shume kujdes edhe per faktin se ka dale nga akademia e Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.