Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,500 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportItalia – Zanetti ka bindur Ansaldin. Mesfusha, prioritet Toure por Interi mban te nxehte edhe pisten…

SportItalia – Zanetti ka bindur Ansaldin. Mesfusha, prioritet Toure por Interi mban te nxehte edhe pisten…
Bujar Berishaj

 Sic raportohet nga Alfredo Pedulla te SportItalia, Interi eshte me te vertete nje hap larg Cristian Ansaldi

Kjo fal punes se Javier Zanettit, klubi zikalter duket qe ka arritur te marre ‘PO’-ne e lojtarit, qe deshiron fort te transferohet te zikalterit. Genoa sapo ka shfrytezuar te drejten e blerjes nga Zenit dhe nuk e vlereson me pak se 5-6 milione.

Interi ofron me pak dhe deshironte zvogeloj distancen me kerkesen e klubit te Preziosit. E veshtire pista qe te con te Zabaleta dhe nuk ka konfirmime per Van der Wiel. Per momentin Ansaldi eshte ne pole position.

Sa i perket mesfushes vazhdon tratativa e Interit per te sjellur ne Milano mesfushorin Yaya Toure. Per zikalterit ai eshte nje prioritet edhe pse ka disa komplikime. Megjithate dirigjenca zikalter eshte duke studiuar edhe alternativa dhe vazhdon te mbaj te nxehte pisten Lucas Lima te Santos.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.