Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

304 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sportmediaset – Del ne pah nje pretendente e re per Icardin?

Sportmediaset – Del ne pah nje pretendente e re per Icardin?
Inter Club Staff

Mauro Icardi eshte nje nga temat e nxehta te merkatos se Interi duke qene se e ardhmja e tij nuk eshte e vendosur aspak.

Ai ne kete moment ndodhet tek Paris Saint-Germain por nuk dihet ende nese do te mund te qendroje ne Paris apo do te rikthehet perseri ne Itali.

Gjithesesi, duket se ne oret e fundit ka pasur nje rizgjim te interesit per nje nga skuadrat qe e ka kerkuar ate edhe ne te kaluaren.

Behet fjale per Napolin e Aurelio De Laurentiis, qe me sa duket do te tentoje perseri per ta blere Icardin pasi ka deshtuar dy here ne te kaluaren.

Ne rast se Paris Saint Germain nuk do te aktivizoje klauzolen e blerjes, atehere do te hapej nje gare nga disa skuadra per Icardin dhe Napoli do te tentoje ta fitoje kete gare.

“Ai shihet si titullari perfekt per Napolin edhe nga Gattuso sepse cilesite e tij jane te njohura tashme dhe Napoli nuk ka shume siguri ne sulm.”

“Mertens eshte ne skadence kontrate dhe Milik nuk ka peshen qe do kishte Icardi ne sulm.”

“Nuk eshte dicka e re qe Napoli e pelqen shume Mauriton. Wanda ka biseduar edhe veren e kaluar me Presidentin e Napolit, por ne ate kohe Icardi ishte ne periudhen ku refuzoi gjithcka sepse nuk deshironte te largohej nga Milano ne kundershtim me idete e Interit.”

“Napoli mendon se Icardi sot vlen 50 milione euro dhe nuk deshiron te paguaje me shume se kjo shume.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.