Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2020

Scroll to top

Top

1,838 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sportmediaset – Filipe Luis emri i ri per mbrojtjen. Akord me Touren per t’u larguar nga City me parametra zero. Sulmi…

Bujar Berishaj

Sic raporton Sportmediaset, objektivi i ri per krahun e majte te Inter eshte Filipe Luis i Chelsea qe kete vit nuk ka luajtur shume. Zikalterit e duan ne huazim me te drejte blerje per 10-12 milione.

Sa i perket Toure, Inter ka nje marreveshje me agjentin qe t’i kerkoi Cityt te liroj afrikanin me parametra zero, keshtu Inter duhet te paguaj vetem rrogen prej 8 milione euro. Ka konkurrence nga PSG, qe mendon per Toure si alternative te Pogba.

Kapitulli i sulmit: ne kete moment Jovetic eshte favorit mbi Yarmolenko, i vezhguar ne EL kunder Fiorentinas. Ka kontakte te vazhdueshme me agjentin dhe objektivi eshte transferimi i tij ne huazim me blerje te fiksuar ne 15 milione.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.