Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

613 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportMediaset: Icardi i blinduar, Thohir i pari qe deshiron rinovimin.

SportMediaset: Icardi i blinduar, Thohir i pari qe deshiron rinovimin.
Xhorxh Gellci

E ardhmja e Interit ka nje emer dhe mbiemer: Mauro Icardi.

Per te eshte gati rinovimi i kontrates deri ne 2019, me rritje page qe ndoshta edhe mund te dyfishohet, ne krahasim me 1 milion euro qe merr aktualisht.

Kete raporton sot redaksia e SportMediaset: Inter dhe, mbi te gjitha, Erick Thohir nuk kane ndermend te shesin Icardin (as Handanovic), dhe keshtu shoqeria po mendon qe ti propozoje nje rinovim kontrate, ne menyre qe te mos rrezikohet nga sulme te mundshme te ekipeve nga jashte, Atletico Madrid mbi te gjitha.

Marreveshja aktuale mes Inter dhe Icardit e ka skadencen ne 2018, por rinovimi deshirohet direkt nga presidenti Thohir. Se shpejti do te kete nje takim me stafin e lojtarit argjentinas.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags