Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

E FUNDIT – Icardi, ja rroga ne kontraten e re: do te jete lojtari me i paguar ne Serie A

E FUNDIT – Icardi, ja rroga ne kontraten e re: do te jete lojtari me i paguar ne Serie A
Inter Club Staff

Interi ka filluar manovrat e medha per Mauro Icardin. 

Pas nje pokeri te mrekullueshem ndaj Sampdorias, duket se Maurito ka ndezur sirenat e merkatos duke qene se klauzola e tij prej 110 milione eurosh aktualisht tek Interi konsiderohet shume e ulet.

Per kete gje ka folur para pak castesh SportMediaset dhe Premium Sport:

Ja cfare shkruajne mediat italiane per rinovimin e Icardit, rrogen e re te tij dhe klauzolen qe pritet te rritet:

“Pas pashkeve, do te nisin tratativat e verteta ndermjet Wanda Nara, agjente dhe grua e Icardit per rinovimin e kontrates se kapitenit zikalter.”

“Projektohet qe Mauro Icardi do te behet lojtari me i paguar ne te gjithe Serie A, duke arritur te kete nje rroge me te larte se Paulo Dybala dhe Gonzalo Higuain tek Juventusi.”

“Maurito, bashke me bonuset per te drejtat e imazhit pritet te kaloje rrogen e dy argjentinasve te Juves qe marin secili nga 7,5 milione euro.”

“Objektivi i vertete i klubit zikalter pas ketij rinovimi eshte qe te rritet klauzola e lojtarit, duke pare se 110 milionet aktual duket se nuk e mbrojne Interin perpara ofertave te mundshme nga skuadrat me te rendesishme italiane.”

“Pritet qe klauzola e re e Icardit te jete ndermjet 180 dhe 200 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.