Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

1,798 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportMediaset insiston: Thohir ka blere Interin

SportMediaset insiston: Thohir ka blere Interin
Xhorxh Gellci

Redaksia sportive e SportMediaset insiston ne bindjen e saj: Erick Thohir ka blere Interin. Sipas saj, kane qene decizive ditet e fundit, kur eshte shfrytezuar momenti kur shtypi nuk eshte marre shume me kete ceshtje dhe Moratti dhe indoneziani kane gjetur marreveshjen totale. Ngelen misterioze pikat e marreveshjes, ne menyre te vecante perqindja qe do te shkoje tek Thohir, por e dhena e rendesishme eshte se Interi do te kete nje aksioner te ri dhe mund te gezoje te ardhura te reja nga ana ekonomike.

Por nuk mbaron ketu: rrjedhoja e pare e ketij ndryshimi historik ne shtepine e Interit do te ishte blerja e Radja Nainggolan. Nje dhurate e pare si mjet publicitar per popullin indonezian, duke pare origjinen e mesfushorit te Cagliarit, qe eshte pikerisht indoneziane. Dhe po mendohet per te organizuar nje prezantim edhe ne Xhakarta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.