Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,885 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sportmediaset – Inter flet me nje agjent te FIFA per Januzaj. Sa i perket Salah, Cerci dhe medianon…

Sportmediaset – Inter flet me nje agjent te FIFA per Januzaj. Sa i perket Salah, Cerci dhe medianon…
Bujar Berishaj

Flitet per merkaton ne studiot e Sportmediaset dhe natyrisht edhe per ate te Inter. Gjithcka nis nga fjalet e Mancinit, qe pas ndeshjes me Veronen ka qene i qarte: nevojiten sulmues krahu, dhe te vetdijshem per limitet e FPF, behet fjale per huazime.

Gjen konfirmime tentativa e Inter per te marr ne huazim, Adnan Januzaj, lojtar i klasit ’95 ne pronesi te Manchester United. Inter do jete duke folur me nje agjent te FIFA-se per te ditur nese Red Devils jane gati ta huazojne per 16 muaj dhe te flitet per nje opsion blerje te mundshem. Ne pistat tjera ajo qe duket me e lehte per tu arritur sipas Sportmediaset duket Mohamed Salah, qe kohen e kalon ne stadiumin dhe pankinen e Chelsea. Ne sfond mbetet gjithmone Alessio Cerci, te cilin Atletico Madrid nuk duket gati ta jap ne huazim.

Mancini do te donte gjithashtu nje mesfushor me kualitet. Ne kete kuptim do te flitet me Real Madrid per huazimin e Asier Illaramendi (i blere nga Merengues per 39 milione ne 2013) apo Lucas Leiva te Liverpool, te dyte me formulen e huazimit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.