Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,660 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SportMediaset – Inter-Wolfsburg, eshte Kovacic. Hernanes-Kuz…

SportMediaset – Inter-Wolfsburg, eshte Kovacic. Hernanes-Kuz…
Bujar Berishaj

Pas verdiktit per lendimin e Xherdan Shaqirit (zgjatje ne bicepsin e femurit) qe do e mbaj jashte fushe per nje jave, Roberto Mancini duhej te ri-dizajnoi Interin e tij ‘me format permbysje’ ne prag te ndeshjes me Wolfsburg.

Keshtu sipas te rejave nga redaksia e SportMediaset, duhet te jete Mateo Kovacic per te luajtur ne rolin e trekuartistit, pas shpines se Icardi dhe Palacio. Ne mesfushe, ka nje balotazh mes Hernanes e Kuzmanovic. Ky eshte formacioni i mundshem:

INTER (4-3-1-2): Carrizo; D’Ambrosio, Ranocchia, Juan Jesus, Santon; Guarin, Medel. Kuzmanovic; Kovacic; Icardi, Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.