Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,061 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SQUAWKA – Ja 10 talentet me te medhenj ne Itali. Ne liste dy zikalter!

SQUAWKA – Ja 10 talentet me te medhenj ne Itali. Ne liste dy zikalter!
Inter Club Staff

Serie A ne kete moment, per disa arsye te drejta por edhe disa te gabuara, ka nje reputacion nderkombetar se nuk eshte nje kampionat per futbollistat e rinj.

Ky imazh po ndryshohet me kalimin e kohes dhe pikerisht per kete ka folur sot Squawka, portali i njohur i futbollit ne bote.

Nderkohe qe Donnarumma eshte djaloshi ‘poster’ i talenteve te Serie A, lista e tyre eshte teper e gjate. Gjate javeve te kaluara, e gjithe Europa i ka kthyer syte nga Serie A ku kane shkelqyer jo pak futbollista te rinj.

Kjo eshte edhe lista e plote e 10 futbollistave me te talentuar te Serie A sipas Squawka ku ndodhen edhe dy futbolliste te Interit shume te talentuar.

10. YAN KARAMOH, 19 vjec, 8 paraqitje, 258 minuta te luajtura per Interin.

9. Moise Kean, 18 vjec, 19 ndeshje, 1130 minuta te luajtura per Veronen (ne pronesi te Juventusit).

8. Dawid Kownacki, 20 vjec, 15 ndeshje, 335 minuta te luajtura per Sampdorian.

7. Lorenzo Pellegrini, 21 vjec, 22 ndeshje, 1338 minuta te luajtura per Romen.

6. Cengiz Under, 20 vjec, 20 ndeshje, 959 minuta te luajtura per Romen.

5. Patrick Cutrone, 20 vjec, 19 ndeshje, 956 minuta te luajtura per Milanin.

4. Federico Chiesa, 20 vjec, 26 ndeshje, 2150 minuta te luajtura per Fiorentinen.

3. MILAN SKRINIAR, 23 vjec, 27 ndeshje, 2430 minuta te luajtura per Interin.

2. Lucas Torreira, 27 ndeshje, 2374 minuta te luajtura per Sampdorian.

1. Sergej Milinkovic Savic, 23 vjec, 26 minuta, 2108 minuta te luajtura per Lazion.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.