Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

690 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stadiumi i ri e vetmja rruge! Interi eshte e fundit nga skuadrat e medha qe merr me pak ne ndeshjet e ne fushen e saj…

Stadiumi i ri e vetmja rruge! Interi eshte e fundit nga skuadrat e medha qe merr me pak ne ndeshjet e ne fushen e saj…
Donald Elmazi

Duhet stadiumi i ri. Duhet aq shume dhe numerat jane te pameshirshem per ta treguar kete. Interi eshte ne fakt e fundit ne renditjen e 20 skuadrave te Europes qe renditen sipas fitimeve qe kane nga nje ndeshje qe luhet ne fushen e tyre, nga shitja e biletave dhe abonimet.

Zikalterit, qe jane te 15 ne pergjithesi, renditen te fundit nga fitimet qe kane nga stadiumi, pas Romes, Galatasarayt, Hamburgut dhe Fenerbahces. Stadiumi i pronesise ka rritur shume fitimet e Juves, qe keshtu ia ka kaluar edhe Milanit si italiania e pare ne klasifikim.

Ja te dhenat per fitimet nga ndeshjet qe luhen brenda dhe rendesine qe ka nje stadium pronesie:

1 – Manchester United: 127,3 milioni

2 – Real Madrid: 119 milioni

3 – Barcellona: 117,6 milioni

4 – Arsenal: 108,3 mln

5 – Bayern Monaco: 87,1 mln

6 – Chelsea: 82,5 mln

7-  Borussia Dortmund: 59,6 mln

8 – Paris St.Germain: 53,2 mln

9 – Liverpool: 52,1 mln

10 – Tottenham: 46,9 mln

11 – Manchester City: 46,2 mln

12 – Amburgo: 43,2 mln

13 – Schalke 04: 42,5 mln

14 – Juventus: 38 mln

15 – Galatasaray: 35,4 mln

16 – Fenerbahce: 27,7 mln

17 – Atletico Madrid: 27,5 mln

18 – Milan: 26,4 mln

19 – Roma: 20,1 mln

20 – Inter: 19,4 mln

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.