Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,877 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stadiumi i ri i Interit: Ja pese modelet qe po diskutohen!

Stadiumi i ri i Interit: Ja pese modelet qe po diskutohen!
Inter Club Staff

Projekti per stadiumin e Interit vazhdon perpara. Endrra e Massimo Morattit nuk do te mbese pa u realizuar edhe pse presidenca ndryshoi, e keshtu u konfirmua dje nga vete Thohir dhe kryebashkiaku i Milanos, Piaspia. Vete Moratti, edhe pse tha qe nuk u fol per stadiumin (genjeshter e vogel?), ka konfirmuar se Thohir ka shprehur deshiren qe te integroje qytetin ne investime.

Modelet per stadiumin e Interit jane gjithmone 5 te zakonshmit sa here qe flitet per stadiumet:

– Friends Arena: eshte stadiumi i Aik Solna, ku luan edhe kombetarja Suedeze. Presidenti i klubit Suedez ka qene dhe ne Milano ne fillimin e vitit per te folur me Morattin.

Friends Arena, Stockholm.

– Veltins Arena: eshte stadiumi i Schalke 04, dhe ka nje kapacitet prej 60.000 vendesh.

Veltins Arena, Gelsenkirchen.

– Etihad Stadium: stadiumi i ri i Manchester City, i projektuar pikerisht pas ardhjes ne drejtim te klubit sheiku Mansour.

Etihad Stadium, Manchester.

– Emirates Stadium: eshte stadiumi i Arsenalit, modeli i pare i studiuar nga drejteusit e Interit.

Emirates Stadium, Londer.

– Sainkt Jacob Park: eshte stadiumi me i madh i Zvicres, dhe njekohesisht impianti i Basel. Autentik ne pamje dhe modernitetin qe posedon.

Sainkt Jacob Park, Basel.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.