Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stefano Pioli kthehet ne parashikues fati: “Nese Milani nuk do te kishte demtime, sot do te ishim neve…”

Stefano Pioli kthehet ne parashikues fati: “Nese Milani nuk do te kishte demtime, sot do te ishim neve…”
Inter Club Staff

Me sa duket, vetem nje dite me pare, Stefano Pioli paska thene disa fjale vertete te rendesishme per sezonin e shkuar te cilat na kishin humbur.

Ai eshte rikthyer te flase per Scudetton e fituar nga Interi vjet duke thene hapur se ate Scudetto do e kishte fituar Milani.

Keto kane qene fjalet e tij: “Inter? Ne shohim rrugen tone. Vitin e kaluar, pa demtimet, Milani do te ishte shpallur kampion. Do ta kishim fituar ne Scudetton.”

“Une keshtu i mendoj gjerat. Mendoj se vitin e kaluar kemi qene vertete shume te pafat me demtimet dhe kemi humbur pike per kete arsye.”

“Vitin e shkuar kemi qene ne vendin e pare me shume se te gjitha skuadrat dhe te gjithe e dime si perfundoi.”

“Duhet te kishim bere po aq shume pike sa beme ne fazen e pare edhe ne fazen e dyte dhe do te kishim fituar.”

“Perse Milani ishte shtate pike para Interit dhe tani eshte prapa? Ne e kishim nisur ne menyre te ekzagjeruar kampionatin.”

“Nderkohe tani ata po bejne Milanin duke bere nje hap te ekzagjeruar si neve ne fillim te sezonit. Por duhet te mendojme per vete.”

Nderkohe, vetem 24 ore pas ketyre deklaratave, Stefano Pioli dhe Milani i tij humben ndaj Napolit ne Meazza duke e cuar diferencen ne 4 pike nga vendi i pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.