Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

814 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stervitja e pare 12 korrik, shume taktike dhe vemendje mbi mbrojtjen…

Stervitja e pare 12 korrik, shume taktike dhe vemendje mbi mbrojtjen…
Xhorxh Gellci

Sot ne mengjes eshte zhvilluar stervitja e peste ne Pinzolo. Nen drejtimin e mister Mazzarrit, cunat kane zbritur ne fushe te gatshem per riaktivizimin muskular. Ne qendren sportive kane qene te pranishem edhe drejtori gjeneral Fassone se bashku me Piero Ausilio. Pas diskutimit fillestar me teknikun, zikalterit kane filluar te vrapojne.

Si gjithmone, shume entuziazem nga tifozet gjate stervijes. Optimizem dhe deshire per tu rinisur; nje tifoz i thote Mazzarrit: “je i madh mister, duhet te jemi kompetitive”. Mazzarri e pershendet, hap krahet dhe pergjigjet: “shpresojme!”

Me pas skuadra eshte ndare ne dy grupe, me pozicione fikse, ku vemendja me e madhe i eshte kushtuar lojtareve mbrojtes dhe bashkepunimit mes tyre. Ne grupin e pare, Campagnaro ka luajtur ne te djathte, Andreolli ne qender dhe Chivu ne te majte. Ndersa ne grupin e dyte, ne te djathte ka luajtur Ranocchia, ne qender Samuel dhe ne te majte Juan Jesus.

Ne fund, stervitja ka perfunduar me duele ‘nje kunder nje’.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.