Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

1,074 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stramaccioni: “Inter do luftoje per Champions. Pioli? Zgjedhje e mencur”.

Stramaccioni: “Inter do luftoje per Champions. Pioli? Zgjedhje e mencur”.
  • On 14/11/2016, 18:26

Trajneri aktual i Panathinaikos, Andrea Stramaccioni u intervistua nga Radio 1 ne emisionin Radio Anch’io lo Sport. Tekniku ka folur per momentin qe po jeton ne Greqi dhe mendimin e tij per trajnerin e ri te Inter Stefano Pioli:

“Kam folur shpesh me Ausilio e Moratti, mendoj se Pioli ishte zgjedhje inteligjente dhe e duhur. Nje trajner i huaj ka nevoje per me shume kohe. Pioli eshte i pergatitur dhe gati, ishte zgjedhje e mencur. Nuk ka nje pune te lehte pasi momenti eshte i veshtire, ka edhe shume lojtar ne dispozicion. Inter ka nje gurp lojtaresh me shume kualitet. Eshte ndertuar me lojtaret me te mire te momentit. Kur je trajner dhe ke 30 lojtar eshte normale qe duhet te besh disa zgjedhje. Kur le jashte lojtar te fort e me personalitet, duhet te shikosh perpara pa e kthyer koken. Jam i bindur se Inter do luftoje per nje vend ne Champion”.

Ish tekniku i Inter ka analizuar edhe Derbyn Milan-Inter: “Milan eshte me i qete sesa Inter, ka ide me te qarta. Ndersa nga ana tjeter Pioli ka nje detyre shume te veshtire pasi ne 2 jave duhet te njohi lojtaret e te bej zgjedhjet e tij”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.